GÜNDEM

Şanlıurfa’da yıkılan binalara ilişkin soruşturma başlatıldı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca şehirde depremde yıkılan binalarla ilgili soruşturma başlatıldığı, binaların yapımını üstlenen ve sonradan binalarda imara aykırı şekilde değişiklik yaparak yıkılmasına neden olan sorumlu kişilerin tespitine yönelik çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kentte depremde yıkılan binalara yönelik açıklama yaptı.

Açıklamada, depremde yıkılan binalarla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı derhal ve gecikmeksizin soruşturma işlemlerine başlanıldığı ifade edildi.

SORUŞTURMA TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, “Şanlıurfa ilinde depremde yıkılan binalarla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal ve gecikmeksizin soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.

Soruşturma kapsamında teknik bilirkişi heyetleri görevlendirilmiş olup, numune alma ve bizzat alanda çalışmalara başlanılmıştır.

Binaların yapımını üstlenen ve sonradan binalarda imara aykırı şekilde değişiklik yaparak yıkılmasına neden olan sorumlu kişilerin tespiti konusunda ilgili kurumlarla yazışmalar yapılmıştır.

Bu kişiler yönünden gerekli tedbir durumları değerlendirilmekte, soruşturma konunun hassasiyeti de gözetilerek titizlikle ve tüm detaylarıyla sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu