SAĞLIK

Şanlıurfa’da yoğun bakım hemşireliği eğitimi

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 6 hafta süren yoğun bakım hemşireliği eğitimini başarıyla tamamlayan hemşirelere sertifikaları verildi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ; ‘Yoğun Bakım Hemşireliği Uygulama Merkezi’ olarak yetkilendirilmesinin ardından 1. Dönem Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı tamamlandı.

Şanlıurfa ve çevre iller ile özel ve kamu hastanelerinden 17 hemşirenin katıldığı 6 haftalık eğitimin sertifika töreni, ; Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bedri Caner Kaya, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yardımcıları Özlem Uçar ile Sibel İstegün, eğitmenler ve hastane çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kurs süresince kursiyerlere 3 hafta süreyle teorik, ; 3 hafta boyunca da yoğun bakım ünitelerinde klinik uygulama eğitimleri yer verildii.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bedri Caner Kaya, ; yoğun bakımların başarısında şüphesiz en büyük paya sahip unsur yoğun bakım hemşirelerinin olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Yoğun bakım hemşireleri özellikle salgın döneminde insanüstü bir çaba ve gayretle, ; tüm risk ve iş yüküne rağmen fedakarca hizmet etmişlerdir. Emekleri takdire şayandır. Kursiyerlerimizin bu eğitim programından iyi kazanımlarla ayrılmış olmasını temenni ediyorum ve hepinize teşekkür ediyorum”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu