GÜNDEM

Şanlıurfa’da ‘zamansız’ yol çalışması yüzünden sınava internetsiz hazırlanıyorlar

Eyyübiye’de yol yapım çalışmaları sırasında iki okulun internet kabloları kesildi. Sınav dönemindeyken yaklaşık 10 gündür internet olmadan büyük bir mağduriyet yaşadıklarını belirten okul idarecileri, zamansız yol çalışmasının okulda işleri aksattığını, gürültü kirliliği nedeniyle öğrencilerin de olumsuz etkilendiğini belirtti.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde Osmanlı Mahallesinden Yenice Mahallesine bağlanan yolda belediye ekiplerinin yol yapım çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında güzergahta bulunan Eyüp Göncü Ortaokulu ve Ömer Nasuhi Bilmen Ortaokulu’nun internet kabloları da kesildi. Ancak yol yapımının yavaş işlemesinden dolayı 10 gündür internetsiz kalan okul idarecileri sınav döneminde yapılan “zamansız çalışmanın” hem kendilerini hem de öğrencileri olumsuz etkilediğini düşünüyor.

Yolun yapımının tamamlanmasının kendilerine belirtilen tarihin arkasına ; sarkmasından endişe duyan okul idarecileri, internet veren firmayla ve belediyenin fen işleri müdürlüğüyle görüştü. Yoldaki çalışmaların yavaş ve yetersiz olduğunu ifade eden idareciler, ; 5 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına dikkati çekti.

Okullarının sınav yapılacak yerler arasında bulunduğuna vurgu yapan idareciler, ; internet olmadan da kendi işlerinin aksadığını kaydetti.

Okul yetkilileri, yolda trafik yoğunluğu oluştuğunu, ; bundan dolayı da okul çevresinde toz bulutu meydana geldiğini ifade etti. Ayrıca öğrencilerin gürültüden de olumsuz etkilendiğini belirten okul yöneticileri, yolun bir an önce bitirilmesini istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu