Şanlıurfalı yolcu İstanbul'da indirildi

Şanlıurfalı yolcu İstanbul’da indirildi

Şanlıurfa’da İstanbul’a giden bir aile İstanbul’da şehir içi otobüs kartlarına HES kodunu tanımlamadığı için polisler tarafından otobüsten indirilmesine ve diğer yolcuların bu duruma sessiz kalmasına tepki gösterdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında HES Kodu uygulaması olmadan seyahat yapma izninin olmadığı bir süreçte Şanlıurfalı yolcu HES kodu mağduru oldu.

İddiaya göre Şanlıurfa’dan İstanbul’a 6 aylık bebeği ve eşi ile giden bir yolcu İstanbul’da HES Kodunu İstanbul şehir içinde geçerli olan yolcu kartı “Akbil’e” tanımlaması gerekiyordu. Uygulamadan haberi olmayan yolcu otobüs şoförü ve polisler tarafından araçtan indirildi. Duruma öfkelenen yolcu çektiği video ile yaşadıklarına isyan ederek, HES Kodunu ibraz etmelerine rağmen araçtan bebeğiyle indirilmesine sert tepki gösterdi. Yolcu duruma sessiz kalan diğer yolculara da “Biriniz arkamda durmadınız, saygısızlık” dedi.

O anlar sosyal medyada gündem oldu. Kimi yolcuya hak verirken kimi de kurallara uyulması gerektiğini savundu.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Urfa semalarında nefes kesen gösteri

Urfa semalarında nefes kesen gösteri

11 Nisan etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi, Şanlıurfa semalarında gösteri uçuşu yaptı. Gösteri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir