GÜNDEM

Şanlıurfa’nın 4 ilçesinde sınır değişikliği

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında alınan karar neticesinde Ceylanpınar-Harran ilçelerinin sınırı ile Karaköprü-Bozova ilçelerinin sınırlarında değişikliğe gidildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısının son birleşimi yapıldı.

Toplantı, Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Araştırma ve inceleme ile ulaşım komisyonlarından gelen raporlar okundu.

Raporlar kapsamında Şanlıurfa’nın Ceylanpınar-Harran ilçelerinin sınırı ile Karaköprü-Bozova ilçelerinin sınırlarına ilişkin değişiklik meclis üyelerine sunuldu. Her iki rapor da oy çokluğuyla kabul edildi.

CEYLANPINAR-HARRAN İLÇELERİNİN SINIR DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN KOMİSYON RAPORU ŞÖYLE:

“Ceylanpınar-Harran ilçeleri sınır değişikliği ile ilgili komisyonumuzca yapılan incelemeler ve değerlendirmeler neticesinde;

Komisyonumuz tarafından Ceylanpınar ilçesine bağlı Büyükyıldız Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 103/1 ve 103/2 Büyükyıldız Mahallesinde ayrılarak Harran ilçesi Ceylangözü Mahallesine birleşme ve katılması ayrıca Ceylanpınar ilçesine bağlı Büyükyıldız Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 113/1, 114/1, 115/1, 116/1,2,3, 117/1,2,3,4,5, 119/1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 ve 112/1,2,3,4 numaralı parsel ve taşınmazların Harran ilçesi Küçükyıldız Mahallesine bağlı Sultanlar mezrasında kalacak şekilde birleşme ve katılması uygun görülmüştür.”

KARAKÖPRÜ-BOZOVA İLÇELERİNİN SINIR DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN KOMİSYON RAPORU ŞÖYLE:

“Karaköprü-Bozova ilçeleri sınır değişikliği ile ilgili komisyonumuzca yapılan incelemeler ve değerlendirmeler neticesinde;

Komisyonumuz tarafından Karaköprü ilçesi Kırkpınar Mahallesi ile Bozova ilçesi Kevik Mahallesi arasındaki sınır değişikliğinin 5393 sayılı Belediye Kanununun  8. Maddesi göre yapılması uygun görülmüştür”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu