SPOR

Şanlıurfaspor kaybettiği maçta para cezası da aldı

Şanlıurfaspor’a geçen hafta kendi evinde oynadığı Amedspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 16 bin TL para cezası verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Şanlıurfaspor’a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK), taraftarların çirkin ve kötü tezahürat etmeleri nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada üçüncü kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16 bin TL ceza verildii.

Sarı yeşilli ekip, ligin 26. haftasında kendi sahasında karşılaştığı Amedpor maçını 2-1’lik skorla kaybederek haftayı puansız tamamlamıştı. Karşılaşmada taraftarların neden olduğu saha olayları ve kötü tezahüratlar gerekçesiyle PFDK’dan para cezası geldi.

TFF’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, “ŞANLIURFASPOR Kulübünün, 19.02.2022 tarihinde oynanan ŞANLIURFASPOR-AMED SPORTİF FAALİYETLER TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, ; taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ; ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ŞANLIURFASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 8.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına” denildii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu