SPOR

Şanlıurfaspor’da kongre öncesi sessizlik

Şanlıurfaspor’un 6 Haziran’da yapılacak olağan kongresi öncesinde sessizlik hâkim. Henüz resmi olarak bir aday ortaya çıkmazken, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim’in de yeniden aday olup olmayacağı belirsizliğini koruyor.

TFF 2. Lig’de sezona maddi sıkıntılar dolayısıyla sancılı başlayan Şanlıurfaspor’da, Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile merkez ilçe belediyelerinin desteğini alan İş Adamı Emin Yetim, olağanüstü kongrede tek aday olarak kulüp başkanlığına seçilmişti. İlk iş olarak eski yabancı, yerli oyuncu ve teknik heyetlerin borçlarını kapatarak transfer tahtasını açan Yetim başkanlığındaki yönetim, yeni hoca ve yeni transferlerle sezonu ‘ligde kalma’ hedefiyle bitirmeyi hedef edinmişti. Ligin son haftasında ligde kalmayı garantileyen Sarı-Yeşilli ekipte, şimdi gözler yeni sezona çevrildi.

KONGRE 6 HAZİRAN’DA

Şanlıurfaspor Yönetimi, Sarı-Yeşilli ekip için 6 Haziran’da olağan kongre kararı aldı. Şanlıurfaspor Tesisleri’nde yapılacak kongrede, delege çoğunluğu sağlanamazsa seçim bir hafta sonraya ertelenecek.

ADAY ÇIKMADI

Şanlıurfaspor’da olağan kongreye sayılı günler kalırken, henüz kulüp başkanlığı için adaylığını açıklayan bir isim olmadı. Tarihinin en zorlu dönemini yaşayan Şanlıurfaspor’u ligde tutmayı başaran Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim’in de seçimde aday olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Yetim’in Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarından destek alması durumunda kulüp başkanlığına yeniden aday olabileceği spor camiasında konuşuluyor.

Seçim gününe kadar aday çıkıp çıkmayacağı Şanlıurfaspor cephesinde büyük merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu