SAĞLIKSPOR

Şanlıurfaspor’dan minik Tuğrul için çağrı

Şanlıurrfaspor Kulübü, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören SMA hastası minik Tuğrul için tüm futbol camiasına "Tuğrul bebeği kurtaralım" diyerek destek çağrısı yaptı.

Şanlıurfa’da Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalanan 1 yaşındaki Tuğrul Altun’un tedavisi için başlatılan destek kampanyasına Şanlıurfaspor’dan da destek geldi.

Şanlıurfa’da yaşayan öğretmen Feyza Nur ve polis memuru Yusuf Altun çiftinin yaklaşık 1 yıl önce ilk çocukları olan Tuğrul ismini verdikleri bebekleri dünyaya geldi. Çocuklarının doğumuyla büyük bir mutluluk yaşayan çiftin sevinci, bebeklerinin 3 aylıkken aniden rahatsızlanmasıyla hüzne dönüştü.

Gittikleri hastanelerde yaptıkları testlerde oğulları Tuğrul’un Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandığını öğrenen çift, büyük üzüntü yaşadı.

FUTBOLCULARDAN ÇAĞRI

Minik Tuğrul için Şanlıurfa Valiliğinin izniyle “Tuğrul’a güneş ol” ismiyle yardım kampanyası başlatıldıı. Kampanyaya bir destek de Şanlıurfaspor Kulübü’nden geldi. Anne ve baba Altun’u ağırlayan kulüp yönetimi, ardından aileyi futbolcularla buluşturdu. Aile, futbolculardan çocukları için destek istedi. Bu talep yanıtsız kalmadı.

Futbolcular da çektikleri bir video ile “Futbol sadece futbol değildir. Futbol ailesi olarak Tuğrul bebeği kurtaralım. Hiçbir şey imkansız değildir. Birlikten güç doğar. Bunu birlikte başarabiliriz” diyerek kampanyaya destek çağrısı yaptı.

Öte yandan futbolcu ve kulüp yönetiminin de maddi destek de bulunacağı öğrenildi.

Aile de desteklerinden dolayı kulübe teşekkür etti.

Minik Tuğrul’un iyileşmesine katkı sunmak isteyen herkes, ; Tuğrul Altun adına için Ziraat Bankası’nda açılan hesaplara destek gönderebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu