SPOR

Şanlıurfa’yı şampiyonada temsil edecek

Ju Jistsu Federasyonu tarafından 2. Kademe Antrenör Belgesi bulunan Şanlıurfalı Aziz Acar, memleketini Ankara’da yapılacak Türkiye MMA Şampiyonasında temsil edecek.

Ju Jistsu Federasyonu tarafından 2. Kademe Antrenör Belgesi bulunan Şanlıurfalı Aziz Acar, ; memleketini Ankara’da yapılacak Türkiye MMA Şampiyonasında temsil edecek.Şanlıurfalı ju jitsu sporcusu Aziz Acar, Ju Jitsu Federasyonu’nun 2. Kademe Antranör Belgesine sahip. Acar’a ayrıca federasyon tarafından verilmiş olan Siyah Kuşak 3. DAN Diplaması da bulunuyor. Şanlıurfa’da geçtiğimiz aylarda GAP Arena Stadı’nda yapılan Wushu il seçmelerinde ; yaklaşık 200 sporcu arasından birinci olan Aziz Acar, ; şimdi 30 Haziran’da Ankara’da düzenlenecek olan MMA (Karma Dövüş Sanatları) Şampiyonasında Urfa adına yarışacak.

Genç sporcu ayrıca yeri ve tarihi ilerleyen günlerde açıklanacak olan Türkiye Ju Jitsu Şampiyonasında da memleketini temsil edecek.

Aziz Acar burada derece elde etmesi halinde Kanada, ; Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da yapılacak şampiyonalara da katılma imkanı bulacak ve Türkiye’ye madalya kazandırmaya çabalayacak.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu