Seçimin kazananı belli oldu

15 Temmuz 2019 tarihinde hızlı hareket ederek, doğru ve sektör için gerekli kararları alması beklenen, turizme yön verecek olan bir kuruluş olarak faaliyete başlayan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu için seçim yapıldı.

Daha önceleri Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından ataması yapılan yönetim kurulu üyeleri için 01 Ocak 2020 tarihinden itibaren yeni yönetimin şekillenmesi gerekiyordu. İşte, bugün aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu bölge illeri için Diyarbakır’da seçime gidildi.

Şanlıurfa’dan birçok sektör temsilcisinin de doğrudan ya da vekalet yoluyla oy kullandığı seçimde iki aday yarıştı. Gaziantep’ten Mete Akcan ve Diyarbakır’dan ise Selda Çiçek Veske’nin yarıştığı seçimde oy kullanan Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Eski Başkanı Kamil Türkmen, yeni kurulan ajansın turizm sektörü için hayati derecede önemli olduğunun altını çizdi.

 

TÜRKMEN: ÇOK ÖNEMLİ BİR GÖREV VE YETKİ

Her iki adaya da başarılar dilediklerini belirten Türkmen, “Çok önemli bir görev ve yetki. Neredeyse Bakanlık bütçesinden fazla olan bir bütçeyi yönetecek. Her bir bölgeden bir tane temsilci seçilecek. Şanlıurfa, Siirt, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Gaziantep, Adıyaman illerini kapsayan bölgeden bir tane temsilci seçilecek. Bu da sadece Bakanlık turizm belgeli olanlar oy kullanabiliyor. Biz de geldik oyumuzu kullandık” ifadelerini kullandı.SEÇİMİN KAZANANI VESKE OLDU

Temsilcilerin sandığa gitmesi sonrası oylar sayıldı. Seçimde Mete Akcan 64 oy alırken, 88 oy alan Selda Çiçek Veske seçimi kazanan isim oldu.

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu