SİYASET

Selçuk Özdağ: Erdoğan’ın sözleri apaçık bir tehdittir

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefeti “Ülke yönetimine talip olmaktan vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını hatırlatmak istiyoruz” hedef aldığı sözlerin bir tehdit olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefeti hedef alan sözlerini twitter’da yorumlayan Selçuk Özdağ, “Bugün halktan ümit kestikleri için korku siyaseti ile muhalefetin önünü kesmeye çalışıyorlar” diye konuştu.

İşte Selçuk Özdağ’ın o mesajları…

1-CB Erdoğan, çok talihsiz bir beyanda bulunarak; İktidara talip olduğunu söyleyen muhalefete, bundan vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını söyledi.İ.S

2-Lafın mefhumu muhalifi, iktidara talip olursanız sizin için kötü olacak demektir.

3-Bu apaçık bir tehdittir. Zaten CB da, “durun bakalım daha neler olacak neler” diyerek sözünün anlamını kendisi ifade etti.

4-Demokrasiye, halk iradesine inanan bir siyasetçi asla bu lafları telaffuz etmez. Düne kadar bizi halk seçti diyerek iktidarın sınırlanmasını, kuvvetler arasında paylaştırılmasına karşı çıktılar.

5-Bugün halktan ümit kestikleri için korku siyaseti ile muhalefetin önünü kesmeye çalışıyorlar.

6-Halk bir şeye karar verirse ona kimse direnemez. Gazi Mustafa Kemal Atatürk,”bir millet bir şeye karar verdi mi, onu kaderi ilahiden başka hiçbir güç durduramaz”der.

7-El hak doğru bir sözdür. Halk gidin desin de isterse gitmesinler.

8-Tıpış tıpış giderler. Gitmekle de kalmaz, yaptıkları her hukuk dışı işin hesabını da verirler. Demokrasiler hesap verilebilirliğin esas olduğu rejimlerdir. Herkes yaptıklarının hesabını vermek zorundadır.

9-Peki gerçek böyleyken gitmeyiz imajı niçin veriliyor?

10-Bu sözlerle aslında hem kendi tabanlarına, hem muhalefete psikolojik harekat yapılıyor.

11-Dağılmakta olan kendi tabanına, “”gitmeyeceğiz, bir yere gitmeyin, biz kalıcıyız mesajı veriliyor, böylece giderek hızlanan çözülme durdurulmak isteniyor.İ.S

12-Gitme eğiliminde olanların, nasıl olsa gitmezler, en iyisi pozisyonumuzu koruyalım diye düşünmelerini bekliyorlar.

Muhalefetin ise, boşuna kürek çekiyoruz diyerek, mücadeleyi bırakmalarını amaçlıyorlar.

13-Fakat Türkiye öyle bir noktaya geldi ki, korku duvarları çoktan aşıldı.

Ya Türkiye kaybedecek, ya AKP kaybedecek.

14-Vatandaş Türkiye kaybetmesin diye her türlü riski göze alabilecek noktaya geldi. Hükümetin görmediği, görmek istemediği budur.İ.S

15-Gidecekler, ya bütün demokrasilerde olduğu gibi efendice, yahut halkın iradesini hiçe sayarak birer suçlu gibi…NOKTA…İ.S

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu