GÜNDEM

Şenbahar’dan 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü mesajı

Çağrı Haber imtiyaz sahibi gazeteci Ramazan Şenbahar, 1 Mayıs İşçi Bayramı Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çağrı Haber imtiyaz sahibi gazeteci Ramazan Şenbahar, 1 Mayıs’ın sadece gelenek değil, aynı zamanda güncel talepler etrafında her gün yenilenen bir mücadelenin adı olduğuna dikkat çekti. 1 Mayıs’ın barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günü olduğunu belirten Şenbahar “1 Mayıs sadece gelenek değil, aynı zamanda güncel talepler etrafında her gün yenilenen bir mücadelenin adıdır. Bugün küreselleşmenin yarattığı ağır sorunlara ve tahribata karşı, bir başka seçenek için, çağdaş çalışma standartlarının ve sosyal hakların küreselleşmesi yolunda çok önemli bir simgedir 1 Mayıs” ifadelerini kullandı.

Şenbahar mesajının devamında şu ifadelere yer verdi; “Dünya’nın dört bir yanında, sağlık, turizm, tarım, ticaret, hayvancılık, eğitim ve diğer bütün alanlarda hizmet veren emekçilerin, sosyal ve ekonomik hayatımızdaki önemini içtenlikle selamlıyorum. “Dünya’nın, haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir yere dönüşmesini diliyorum. Her kesimde üreten, geliştiren ve hizmet sunan, harcadığı enerji ve döktüğü alın terleriyle özelde ülkemizin genelde ise Dünya’nın kalbini oluşturan bütün emekçilerin 1 Mayıs bayramı gönülden kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu