GÜNDEM

Sendika başkanı sessizliğini bozdu

Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır, bir belediye başkanını tehdit ettiği gibi söylemlerin sosyal medyada dolaştığını, bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Hür Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Sinan Sır, kendisi ve belediye başkanıyla ilgili sosyal medyada çıkan haber ve paylaşımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Sır, yaklaşık bir haftadır sosyal medyada bir belediye başkanını tehdit ettiği gibi haberlerin paylaşımların doğru olmadığının altını çizdi. Sır, Şanlıurfa’daki hiçbir belediye başkanıyla sorun yaşanamadığı belirterek, yalan beyanda bulunanlar için ise hukuk çerçevesinde sonuna kadar haklarını arayacaklarını kaydetti.

“BUGÜNE KADAR BENİM HİÇBİR BELEDİYE BAŞKANIYLA SIKINTIM OLMADI”

Sosyal medyada dönen paylaşımların yalan olduğunu aktaran Sır, “Geçen hafta bugün sosyal medya üzerinden gerek benim şahsım gerekse sendikam adına sosyal medya şovmenliği yapan birkaç tane kendini bilmez tarafından güya ben belediye başkanını tehdit etmişim gibi söylemler bir haftadır bende sosyal medyada üzüntüyle izlemek zorunda kaldım. Ben 8 yıldır sendikanın genel başkanlığını yapıyorum. Bugüne kadar benim hiçbir belediye başkanıyla, işveren bir sıkıntım olmadı.  Tehdit, şantaj gibi söylemler bize yakışmıyor. Bizim burada hedefimiz işçi, emekçinin alın teridir. Biz kurulduğumuz günden bugüne kadar tek hedefimiz budur” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZLA UFAK BİR TARTIŞMAMIZ OLDU”

Sır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şanlıurfa’da 14 tane belediye başkanlığı var. Biz belediye başkanlarımızla bütün platformlarda bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Hiçbir belediye başkanıyla şahsi bir problemim olmadı. Toplu iş sözleşmelerinde zaman zaman atışmalar olabiliyor. Ben geçen hafta çarşamba günü belediye başkanımızla ufak bir tartışmamız oldu. Tabi konumuz işçi, emekçi kardeşlerimiz idi. Belediye başkanı il dışına çıktı, bende işime, gücüme baktım. 4 Şubat günü benimde inanıyorum ki belediye başkanımızın ; haberi olmadan sosyal medya üzerinden olumsuz yazımlar, çizimler gördük. Buda bizi çok derin bir şekilde üzdü. Bizle, sendikamızla ilgili yalan beyanda bulunanlar içinde hukuk çerçevesinde sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Belediyeler görevini yapıyor, bizde sendikal çalışmalarımızı yapıyoruz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu