GÜNDEM

Şenyaşar ailesi ile ilgili ilk duruşma Malatya’da görülmeye başladı

Suruç’ta 2018 seçimleri öncesinde Şenyaşar ve Yıldız ailelerinden 4 kişinin hayatını kaybettiği silahlı kavgayla ilgili dava, Malatya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 2018 seçimleri öncesinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınlarıyla Şenyaşar ailesi arasında yaşanan kavgada esnaf Hacı Esvet Şenyaşar, oğulları Adil ve Celal Şenyaşar, milletvekilinin ağabeyi Mehmet Şah Yıldız hayatını kaybetti. 8 kişinin de yaralandığı olayın ardından Fadıl Şenyaşar ile Enver Yıldız tutuklandıı.

Olaylara ilişkin başlatılan soruşturmada ayrı ayrı yürütülen ‘iş yeri’ ve ‘hastane’ dosyaları birleştirildii.

Bileştirilmenin ardından davanın ilk duruşmasına Malatya’da başlandıı.

Duruşmayı Şanlıurfa Barosu’nun yanı sıra bazı illerin baro yetkilileri, HDP ve CHP milletvekilleri ile STK temsilcileri de takip ediyor.

Malatya’da 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu sanıklar Fadıl Şenyaşar ile Enver Yıldız tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden duruşmaya katılırken, Şenyaşar ile Yıldız ailelerinin avukatları duruşmada hazır bulunduu.

Şenyaşar ailesi, dün sosyal medya hesabından, “Devletlerin refahı ve gücü adaletle ölçülür. Annelerin gözyaşının rengi yoktur. Anne yargıdan adalet istiyor. Bu zulüm bitsin artık” mesajını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu