GÜNDEM

Şimdide komisyon zammı geliyor

Zam üstüne zam gelen akaryakıt fiyatları raydan çıkıyor! Kar marjı zammının geleceği benzin, motorin ve LPG'ye şimdi de kredi kartı komisyonunun yansıtılması dikkat çekti.

Dolar kuru ve petrol fiyatlarının yükselmesiyle zam üstüne zam gelen akaryakıt fiyatlarında ; kar marjı zammının ardından kredi kartı komisyonu zammı da geleceği ortaya çıktı.

TABGİS BAŞKANI ZAMMI FUAT OKTAY’DAN BİZZAT İSTEDİ

TABGİS Başkanı Ferruh Temel Zülfikar ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ; geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşmüştü. Akaryakıt istasyonlarının kar marjlarının artırılmasına ilişkin yapılan görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre; görüşmede akaryakıtta kredi kartı ile yapılan satışlarda “çift fiyat” sistemine geçilmesini, banka komisyonunun vatandaşa yani pompaya yansıtılması gündeme geldi.

BENZİN, MOTORİN VE LPG SATIŞLARIN YÜZDE 95’İ KREDİ KARTIYLA

Görüşmede TABGİS Başkanı Zülfikar’ın Fuat Oktay’a, “Akaryakıtta, kredi kartı kullanım oranları yüzde 95’e geldi. İnsanlar geçim sıkıntısı yaşıyor ve kredi kartını bir geçim mekanizması olarak görüyor. Bir depo bin liraya doluyor ve bu paranın vatandaşın cebinde nakit olmasını beklemeyebiliriz. Tabii bu durumun bütün yükünü akaryakıt istasyonları çekiyor. Bununla ilgili çift fiyat sistemine geçilsin” dediği öğrenildi.

Öte yandan, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, kar marjının artmasını istediklerini ve bu artışın pompaya yansıyacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu