GÜNDEM

Siverek Belediye Başkanı Çakmak’tan Miraç Kandili mesajı

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda asrın felaketinin yaşandığı bu zorlu sürecin kolaylıkla atlatılması temennisinde bulundu.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin gölgesinde Miraç Kandili’ni idrak edeceklerini belirten Başkan Ayşe Çakmak, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Miraç Kandili, sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) hikmetlerle dolu bir yolculukla miraca yükseldiği, çok sayıda müjde ve mucize ile Allah’ın huzurundan ayrıldığı özel bir gecenin ismidir. İslam alemi için özel ve önemli olan Miraç Kandili’nin tüm sıkıntılarımızı bertaraf etmesini temenni ediyor, tüm Müslümanlar için hayırlar getirmesini diliyorum.”

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde, deprem bölgesindeki vatandaşlarımız hayatını kaybederken çok sayıda vatandaşımız ise yaralı olarak atlattı. Depremin ilk anından itibaren gerek ilçemizde gerekse çevre il ve ilçelerde depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya, yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Tüm imkanlarımızı depremzede vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz.”

“BU GECE TÜM DUALARIMIZ DEPREMZEDELERİMİZ İÇİN OLACAK”

Maddi ve manevi her türlü destekle depremzedelerin yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Çakmak, “Tarifi olmayan acıları yüreğimizde hissettiğimiz bu günlerde Miraç Kandili’nin de bereketi ile bu zor günlerin üstesinden geleceğiz. Millet olarak bu anlamlı gecede dualarımızla da afet bölgesindeki tüm vatandaşlarımızın yanında olacağız. Miraç Kandili vesilesiyle bir kez daha deprem felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza sağlık, milletimize de sabır ve başsağlığı diliyorum. Rabbim bir daha böyle bir felaket yaşatmasın. Bu vesileyle mübarek Miraç Kandili’nin İslam alemine, ülkemize ve Siverekli hemşerilerime hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu