URFA YEREL HABERLER

Siverek Belediyesi depremde etkilenenlere seferber oldu

Doğu ve Güneydoğu'da sabaha karşı merkez üstü Kahramanmaraş'ta 7.6 şiddetinde meydana gelen deprem Şanlıurfa'nın Siverek İlçesinde de hissedildi. Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, yaşanan depremin ardından dışarı çıkan vatandaşları yalnız bırakmadı.

Depremin ardından Siverek Belediyesine ait tek katlı sosyal tesisler, taziye evleri, destek merkezleri, toplanma merkezleri vatandaşların kullanımına açıldı.

Toplanma yerlerinden vatandaşları ziyaret eden Başkan Çakmak, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması talimatı verdi.

Depremin ilk dakikalarından bu yana Siverek Belediyesi koordinasyon çalışanları vatandaşların yardımına koşarak yardımcı olmaya çalıştı.

Başkan Çakmak belediye sosyal tesislerinde konaklayan vatandaşlarla yakından ilgilenerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Siverek’te can kaybının olmadığını belirten Çakmak şunları kaydetti:

”Birçok ilimizde hissedilen deprem ilçemizde de hissedildi, Hepimize geçmiş olsun, ilçemizde Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz çok amaçlı salonlarımız ve toplanma alanlarında sükûnetle beklemenizi rica ediyorum. Deprem sonrası kırsal mahallemizde hafif yaralanan bir kardeşimiz var onda geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Diğer illerimiz de yaşanan yıkımlarda birçok vatandaşımız hayatını kaybetti, çok sayıda yaralımız var ülke olarak inşallah bu zor günleri el birliğiyle atlatacağımıza inanıyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet yaralılarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Yıkımların olduğu bölgelerde iyi haberler bekliyoruz enkaz altında kalan vatandaşlarımıza can başla çalışan ekipler inşallah ulaşacaktır. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu