URFA YEREL HABERLER

Siverekli gençler hayallerindeki üniversiteleri belediye kurslarıyla kazandılar

Siverek Belediyesince açılan müzik ve resim kurslarına katılan öğrenciler, hayallerindeki üniversitelere yerleşmeyi başardı.

Siverek Belediyesinin, İlçe Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde kurduğu güzel sanatlar ve müzik atölyesi ilçede konservatuar ve güzel sanatlara ilgi duyan öğrencilerin istedikleri bölümlere yerleşmesine büyük katkı sağladı.

Siverek’te konservatuar ve güzel sanatlara ilgi duyan öğrencilerin talebi üzerine Siverek Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi iş birliğince tarihi Terziler Evi’nde güzel sanatlar ve müzik atölyesi kuruldu.

Burada yaklaşık 9 ay eğitim alan öğrenciler hayalini kurdukları üniversitelere yerleşti.

Nevşehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine yerleşen öğrencilerden Sevda Gökpınar, “Belediyemiz tarafından açılan resim kursuna katılarak yaklaşık bir yıllık bir eğitim aldım. Daha sonra ilk yılım olarak girdiğim sınavlarda resim bölümünü iyi bir dereceyle kazandım ve çok mutluyum. Bize büyük emek veren öğretmenlerimize ve Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Özlem Yeşiltaş, konservatuara hazırlık sürecinde katıldığı kurslarda piyano ve ses eğitimi aldığını belirterek, “Bazen yapamadık, bazen zorlandık, pes etmedik ve sonunda başardık. Biz bu gemiden mutlu indik, bu imkanları bize sağladığı için Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak’a çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hayalindeki üniversiteye yerleşmenin mutluluğunu yaşadığını aktaran Hazal Kayguş ise şunları söyledi:

“Siverek Belediyesi Terziler Evi’nde açılan müzik kursu bölümünde 8 aylık bir eğitim gördüm. Öğretmenimizin desteğiyle ses eğitimi ve piyano derslerini aldım. Bu süreçte bizleri bir konservatuar öğrencisi olarak hazırladı. Mülakatlar için Nevşehir’e gittim ve bu hayalimdeki üniversiteydi. Çok umutluydum, sınava girdim ve 2. asil olarak kazandım. Öğretmenimiz Remziye Lale emekleri için Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a da destekleri için çok teşekkür ediyorum. Hayalimdeki üniversiteyi kazandığım için mutluyum.”

Siverek Belediyesi’nden yapılan açıklamada, gençlerden gelen her türlü talebin imkanlar dahilinde karşılandığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Hayal ettikleri üniversiteler için mücadele eden öğrencilerimizin talepleri, Belediye Başkanımız Ayşe Çakmak tarafından karşılanmış, talep ettikleri kursları ivedi olarak başlattık. Gençlerimiz, girmek istedikleri ve arzu ettikleri fakülteleri kazanmak istiyordu. Umutları ve hayallerinin peşinden giden gençlerimizi sınava girecekleri üniversitelere kadar eşlik edip her türlü destek sağladık. Arzu ettikleri bölümlere yerleşen tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Her zaman şehrimize değer katan tüm gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu