GÜNDEM

Siverek’te deforme olan yollar yenileniyor

Siverek Belediyesi, alt yapı çalışmaları sırasında deforme olan ve bozulan beton yolları sil baştan yeniliyor.

Siverek Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce alt yapının tamamlandığı bölgelerde yapılan zemin sağlamlaştırmanın ardından çalışmalara başlandı.

Muhtar ve mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda ; deforme olan alanlarda beton yol ya da kilitli parke döşemesi çalışması yapılıyor.

Bu kapsamda çalışma yürüten ekipler, Haliliye Mahallesinde daha önce sökümü tamamlanan sokaklarda beton yol çalışması yapıyor.

Öte yandan Bağlar Mahallesinde kilitli parke taşı döşeme çalışmaları sürerken ; Hacıömer Mahallesinde kaldırımlar yenileniyor.

Sadece alt yapısı tamamlanan bölgelerde çalışma yaptıklarını dile getiren Fen İşleri Müdürü Abdulkadir Canalır, ; “Kamu malının korunması ve heba edilmemesi amacıyla dikkatli davranmak zorundayız. Bu yüzden ancak alt yapısı tamamlanan mahallelerde çalışma yapıyoruz. Alt yapısı tamamlanmamış bölgelerde yapılacak üst çalışması boşuna yapılmış olacak ki ; kamu kaynaklarını boşuna harcamış olacağız. Bu anlamda bizlere sabır gösteren tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Yürütülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu