GÜNDEM

Siverek’te gençlik evinde sınava hazırlanan öğrencilerden büyük başarı

Siverek Belediyesince açılan kurs merkezlerinde üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, hayallerini kurdukları bölümlere yerleşti.

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürüten Ramazan Acarlar Gençlik Evi’nde açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursuna katılan öğrenciler, hayalleri için çalıştı.

Tüm hizmetlerin ücretsiz olarak sunulduğu merkezde yıl boyu öğretmenlerin yakından ilgilendiği öğrenciler, emeklerinin karşılığını aldı.

Bir süre önce düzenlenen sınava katılan 32 kurs merkezi öğrencisi 4 yıllık fakültelere yerleşirken 38’i ise 2 yıllık programlara yerleşti.

Eğitime her türlü desteği vermeye devam edeceklerini dile getiren Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, şunları söyledi:

“Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Ramazan Acarlar Gençlik Evi YKS kurs merkezinde sınava hazırlanan öğrencilerimiz hayallerini kurdukları üniversiteye yerleşti. Şehrimizi imar ederken gençlerimizi de ihya etmeye, eğitimlerine katkı sunmaya devam ediyoruz. Gençlerimize aydınlık bir gelecek sağlamak için üniversite giriş sınavında maddi ve manevi her türlü desteği sunuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu