GÜNDEM

Siverek’te kadın kursiyerlerden yıl sonu sergisi

Siverek Belediyesine bağlı Ayvanat Kadın Kültür Merkezi’nde eğitim gören kadın kursiyerlerin hazırladığı yıl sonu sergisi açıldı.

Siverek Belediyesine bağlı Ayvanat Kadın Kültür Merkezi’nin yılsonu sergisinin açılışına Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve daire amirleri katıldıı.

Ayvanat Kadın Kültür Merkezi’nin kadın kursiyerlerinin yıl boyunca yaptığı el emeği göz nuru çalışmalarının yer aldığı yılsonu sergisinde ürünler sergilendii.

Kadın kültür merkezlerinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “Burada açılan kişisel gelişim kursları ve mesleki kurslarla kadınlar kendini geliştiriyor. Hatta bunu kazanç kapısı haline getiren kadınları gördükçe aslında ne kadar doğru bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor. Bizler kadınların sosyal hayatta daha geniş yelpazede çalışmasını, emek vermesini istiyoruz. Bunun içinde elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Serginin hazırlanışında emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu