EĞİTİM

Siverek’te öğrencilere ücretsiz deneme sınavı

Siverek’te sınava çalışan öğrencilere yönelik ücretsiz deneme sınavı yapıldı.

Siverek Belediyesi, Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere ücretsiz deneme sınavı gerçekleştirdi.

Siverek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ; Ramazan Acarlar Gençlik Evi’ndeki kurslarda hazırlanan öğrencilere yönelik seri deneme sınavı başlattı.

Toplam 8 derslikte yaklaşık 150 öğrenci, YKS deneme sınavında ter döktü.

YKS sınavına giren öğrencilerden Pelin Altundal, “Bizim için büyük öneme sahip YKS öncesi burada aldığımız eğitimle hazırlık yaptık. Yıl içerisinde öğretmenlerimiz sınavda başarılı olabilmemiz için her türlü desteği sağladı. Elbette bu konuda biz öğrencilere ve eğitime her türlü desteği veren Ayşe başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, “Gençlere sahip çıkmak geleceği sağlıklı olarak inşa etmek anlamına gelir. Geleceği ise sağlık bir şekilde inşa etmek ancak eğitimli bireylerle olur. Biz tüm imkanlarımızı seferber ederek gençlerimize başta eğitim olmak üzere her alanda destek oluyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak özellikle eğitim merkezlerimizdeki tüm hizmetleri öğrencilerimize ücretsiz bir şekilde ulaştırıyoruz. Destek bizden, başarı ise genç öğrencilerimizden. YKS’ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum, Allah zihin açıklığı versin.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu