URFA YEREL HABERLER

Sömestri tatilinde Balıklıgöl’e ziyaretçi akını

Sömestir tatilini değerlendirmek için Balıklıgöl’e akın ettiler. Türkiye’nin birçok kentinden gelen öğrenciler ile veliler stres ve kafa dağıtmak için Şanlıurfa’nın tarihi mekânlarını gezip, bol bol fotoğraf çekti.

Sömestir tatilini değerlendirmek isteyen öğrenciler Şanlıurfa’nın tarihi Balıklıgöl Yerleşkesine akın etti.

Mersin, Denizli, Gaziantep ve daha birçok ilden Şanlıurfa’ya gelen öğrenciler ve veliler doya doya tarihi mekânları gezip, bol bol fotoğraf çekti.

 Okulların tatile girmesiyle torunlarıyla Mersin’den Şanlıurfa’ya gelen Hamza Kaya, “Oğlumun tavsiyesi ile geldim. Okullar tatile girince torunlarımla Şanlıurfa’yı merak ediyorduk. İlk defa Balıklıgöl’e geldim. Balıklıgöl için söz bulamıyorum, her şeyiyle çok güzel. Hz İbrahim Peygamberin makamını da ziyaret ettik, orası da muhteşem. Urfa’nın tarihi mekânları seyredilmeye, gezilmeye değer. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Balıklıgöl’e gezmeye gelen Necati Aykan da, “Havalar güzel olunca Balıklıgöl’e geldik. Buranın maneviyatı çok güzel. Hafta içi olmasına rağmen çok kalabalık. Tabi okullar ara tatile girince burada yoğunluk oluştu” ifadelerini kullandı.

Sömestir tatilini değerlendirmek ve gezmek için Denizli’den Şanlıurfa’ya gelen Mehmet Yıldırım, “Okullar ara tatile gelince bende Şanlıurfa’ya geldim. Balıklıgöl’ü çok güzel bir yer. Burada vakit eğlenceli ve güzel geçiyor. Tatilimizi gezmekle değerlendiriyorum. Stres atmaya, kafa dağıtmaya geldik. Balıklıgöl baya kalabalık gözüküyor. Burası beklediğimizden daha güzel” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu