Sosyal medyada paylaşılan görüntü için açıklama geldi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi Mevlana Mahallesinde yaşanan olay tepkilere neden oldu.

Mahalle Muhtarı Ahmet Akkurt ve bir işçi, Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen yardımı, mahalledeki ihtiyaç sahibi bir kadına götürdü.

Yapılan yardım esnasında Muhtar Akkurt da çekim yaptı ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Görüntülerin paylaşılması üzerine, sosyal medyada Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül aleyhine çok sayıda olumsuz paylaşım yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR YARDIM GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞMIYOR

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar sosyal medya hesaplarından paylaşılmazken, bu görüntünün sosyal medyada çokça eleştiri alması nedeniyle vatandaşlar da yaşanan durumun işgüzarlık olduğunu kaydetti.

MUHTARDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, görüntülerle Belediye Başkanı Beyazgül ve ekiplerin ilgisinin olmadığını, sadece teşekkür amaçlı paylaştığını ifade etti.

Muhtar Akkurt açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ekipleri mahallemizde bulunan ailelere yardım etmek için gelmişti. Ben de kendilerine refakat ettim. Evine gittiğimiz yaşlı teyzemiz iyi duyamiyordu ben de bağırarak anlatmaya çalıştım. Burada ne Zeynel başkanın ne de çalışanların bir dahili yoktur. Tamamıyla kendim çektirip sosyal medya hesabında teşekkür amaçlı paylaştım. Bunun bu kadar art niyetli bir şekilde kullanılacağını bilseydim paylaşmazdım."
 


 

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu