URFA YEREL HABERLER

Sular hala neden bulanık? ŞUSKİ’den açıklama geldi

Sel felaketinin ardından geçtiğimiz günlerde suların artık içilebilir olduğunu duyuran ŞUSKİ, musluklardan akan bulanık suların ise "Lokal" olduğunu söyleyerek bunun sebebine de bazı bölgelerde yürütülen alt yapı çalışmaları dedi.

Şanlıurfa’da temiz su endişesi hala sürüyor.

Sel felaketiyle kentte yaşanan temiz içme suyu sorunu, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün kent genelinde suların tamamının içme suyu olarak kullanılabilecek seviyede olduğunu duyurması ile sona ermişti. Ancak vatandaşlar musluklardan hala bulanık su aktığını ifade etti.

ŞUSKİ konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklama ile arıtma tesisindeki suların tamamının temiz olduğu; bulanık su ve kesintilerin ise lokal olduğu bunun da alt yapı çalışmalarından kaynaklandığı belirtildi.

ŞUSKİ’DEN BULANIK SULARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı ve kurumumuzun uluslararası akredite laboratuvarında devamlı olarak yapılan analiz sonuçlarına göre; Merkez içme suyu arıtma tesisimizden 20/03/2023 tarihinden günümüze kadar temin edilen suyun tamamı ‘İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hk. Yönetmelik’ kapsamında temiz olarak arz edilmektedir.

Şehrimizde yaşanan deprem ve akabinde sel felaketinden dolayı şebekemizde ve altyapımızda oluşan hasarların giderilerek daha temiz ve sağlıklı olması amacıyla bütün altyapı sistemlerimizde zorunlu bakım onarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu çalışmalar esnasında daha önceki zamanlarda olduğu gibi bazı bölgelerde lokal olarak kısa süreli su kesintisi ve bulanıklık yükselmesi oluşabilmektedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu