GÜNDEM

ŞUSKİ ve 4 ilçe belediyesine ek bütçe

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen ek bütçeler görüşüldü. ŞUSKİ ile birlikte Akçakale Belediyesi, Ceylanpınar Belediyesi, Suruç Belediyesi ve Birecik Belediyesinin ek bütçe raporları okundu. Raporlar, üyelerin oyçokluğuyla onaylandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısının üçüncü birleşimi gerçekleşti.

Toplantı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendii. Toplantıda açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildii.

Mecliste, Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen ek bütçeler görüşüldüü.

Akçakale Belediyesine 45 milyon TL, Ceylanpınar Belediyesine 17 milyon 300 bin TL, Suruç Belediyesine 9 milyon 900 bin TL ve Birecik Belediyesine de 75 milyon TL’lik ek bütçenin gelir gider raporları okunduu. Okunan bütçe raporlar üyelerin oyçokluğuyla kabul edildii.

Toplantıda ayrıca Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün (ŞUSKİ) 400 milyon TL’lik ek bütçe talebi de oyçokluğuyla Meclis’te kabul edildii.

HDP grubu, 2022 Kasım ayında belediyelerin 2023 yılı bütçeleri belirlenmesi gerekirken, yıl bitimine az bir zaman kala belediyelerin ek bütçe talep ettiği gerekçesiyle şerh düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu