GÜNDEM

THY Şanlıurfa’nın da dahil olduğu deprem bölgesi için iş ilanı verdi

THY 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetzedelere yönelik iş ilanını duyurdu. Duyuruda verilen ilan listesinde Şanlıurfa da var.

Türk Hava Yolları (THY) deprem bölgesindeki afetzedelere yönelik iş ilanı duyurusunda bulundu. Yapılan duyuruya göre, ilgili iş ilanına 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’na göre Şanlıurfa’nın da dahil olduğu deprem bölgesindeki 11 ilde kendisi ve/veya 1. dereceden yakını (anne, baba, kardeş eş ya da çocuk) “afetzede” olarak değerlendirilen adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Duyuruda adayların iş ilanına THY’nin “kariyer.thy.com” uzantılı internet portalından ulaşılabileceği açıklanırken, ilana kimlerin başvurabileceği konusunda şu ifadelere yer verildi: “1 Ocak 1985 ve sonrasında doğanlar, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelere bağlı lisans bölümlerinden mezun olan (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylardan YÖK denklik belgesi istenecek), lisans eğitimlerine devam eden adayların Temmuz 2023 tarihine kadar mezuniyetlerini belgeleyebilecek olanlar. İyi derecede İngilizce bilenler, daha önce THY AO veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olanlar, daha önce THY AO veya THY AO’nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmamış olanlar.”

Adaylar, 24 Nisan Pazartesi günü saat 23.55’e kadar başvurularını yapabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu