GÜNDEM

TOKİ ucuz konut için başvurular başladı

TOKİ ucuz konut projesine başvurular başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı açıklamada başvuruların Ekim ayının sonuna kadar devam edeceğini duyurmuştu. 2+1 daireler 608 bin TL'ye 3+1 daireler ise 850 bin TL'ye satılacak. Vade ise 240 ay olacak. Aylık ödeme planı da belli oldu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ucuz konut projesinde tüm detaylar belli oldu! Şanlıurfa ve ilçelerinde yapılacak ucuz konutlar için başvurular e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca Halkbank ve Ziraat Bankaları şubelerinde de başvurular alınıyor. Başvuru bedeli 1.000 TL’den 500 TL’ye düşürüldü.

E-DEVLET 2022 TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vatandaşlar gerekli şartları karşılayıp karşılamadıklarını kontrol ettikten sonra e-Devlet üzerinden TOKİ ucuz konut başvurusu yapabilecek. E-devlet üzerindeki arama sekmesine TOKİ konut yazdığınız takdirde başvuru ekranına yönlendirileceksiniz.

URFA’DA YAPILACAK KONUT SAYISI VE YAPILACAK YERLER ŞÖYLE:

Sosyal konut projesi kapsamında Şanlıurfa’da da 6 bin konut yapılacak. Birecik’te 500, Bozova’da 500, Ceylanpınar’da 130, Eyyübiye’de bin 256, Şanlıurfa Aşuk’ta 3 bin 114 ve Viranşehir’de de 500 sosyal konut yapılacak. Kente toplan olarak 6 bin konut kazandırılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu