TÜMSİAD, Kuveyt ve Katar’ı ziyaret etti

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Şanlıurfa Şubesi Kuveyt ve Katar’a iş gezisi düzenledi. Geçen hafta da Irak’a gezi düzenleyen heyet başta gayrimenkul yatırımları olarak tüm ticari konularda birlikte çalışma konusunda görüşmeler yapıldığını belirtti.

Kuveyt’te Türkiye’ye ve Türklere karşı aşırı bir ilgi ve hoşgörü olduğuna dikkat çeken TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade, Kuveyt’in Türkiye’de en fazla emlak yatırımı yapan yabancı ülke olduğunu söyledi. Zaten Kuveytli bir iş adamı ile birlikte Şanlıurfa’da site yaptıklarını bildiren Sade, Türkiye’ye yeni iş fikirleri ve ortaklıklar konusunda eli dolu olarak dönmeyi hedeflediklerini belirtti.

Sade sözlerine şöyle devam etti: “Geçtiğimiz hafta yönetim kurulu arkadaşlarımız ile birlikte Irak’ın Musul kentine iş gezisi düzenlemiştik. Oldukça verimli ve somut gelişmelerle dolu bir gezi gerçekleştirdik. Şimdi de Kuveyt ve Katar’a temaslarda bulunmak üzere geldik. Çok güzel karşılandık ve çok iyi ağırlanıyoruz. Zaten Türkiye’den geldiğinizi söyleyince bütün kapılar ardına kadar açılıyor. Özellikle Büyükelçimiz Sayın Ayşe Hilal Sayan Koytak hanımefendinin himmet ve gayretleri Kuveytlilerin Türkiye’ye olan ilgisine çok önemli katkılar sunmuş. Bir Türk iş adamı olarak kendilerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. TÜMSİAD olarak ilkemizin somut ve takip olduğunu sıklıkla ifade ediyoruz. Geçen hafta Irak’tan nasıl somut gelişmelerle döndüysek, şimdi de Ortadoğu turumuzdan aynı şekilde dönmek istiyoruz. Biz Şanlıurfa Şubesi olarak zaten Kuveytli iş adamları ile ortaklık çalışmalarını başlattık. Şanlıurfa’da büyük bir siteyi birlikte yapıyoruz. Bu Şanlıurfa’da emlak piyasasında yabancı ortakla gerçekleştirilen ilk yatırım faaliyetidir. Ayrıca burada yatırım yapan Türk firmalarını da ziyaret ediyoruz. İnşallah Türkiye’ye yeni yatırımlarla döneceğiz.”

BİHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu