GÜNDEM

Türk İnternet Medya Birliği resmen kuruldu

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile resmen kuruldu. Kurucu Genel Başkanı'nın Dr. Süleyman Basa'nın olduğu birliğin kurucular heyetinde ise Şanlıurfa'dan Gazeteci Cengiz Aksan ve Av. Cüneyd Altıparmak da yer alıyor.

Kurucu Genel Başkanlığını Dr. Süleyman Basa’nın yürüttüğü Türkiye’nin 53’üncü birliği, 81 ilin yanı sıra Türk devletleri ve Avrupa’dan İnternet medyasını bünyesinde barındıran Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı 6909 sayılı kararname ile resmen kuruldu.

Ekonomik ve teknik alanlarda işbirliğini geliştirmek, bu konularda bilgi, görgü ve karşılıklı teknolojilerinden yararlanmayı da amaç edinen birlik, başta Türk Dünyası ve kardeş topluluklar olmak üzere tüm dünyada kısmen dahi olsa Türkçe yayın yapan internet medyasına bir çatı altına getirmeyi hedefliyor. Birlik, internet üzerinden yayın yapan; internet medyasını bir araya getirmek, desteklemek, eğitmek ve etkin kılmak ve ihtiyaç halinde yenilerinin kurulmasına destek olmak amacı ile faaliyet yürütecek.

DR. BASA’DAN TEŞEKKÜR

TİMBİR Kurucu Başkanı Dr. Süleyman Basa birliğin 81 il, 10 ülkede, 100 üye ile birlikte kurulduğunu belirterek bünyelerinde bin dolayında İnternet haber sitesi yer aldığını söyledi. Dr. Basa, “Alanında tek ve en büyük yapı Türkiye’nin kamu yararına sahip 53’üncü birliği oldu. Birliğin kurulmasını onaylayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerimizi sunarız. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Fahrettin Altun ve Başkan Yardımcısı Evren Başar’a, Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürümüz ve Daire Başkanı Fahrettin Kaya ile  bizimle birlikte yol alan medya mensubu tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

KURUCU HEYETİNDE URFA’DAN İKİ İSİM

Öte yandan birliğin kurucu heyetinde Şanlıurfa’dan da Gazeteci Cengiz Aksan ve Av. Cüneyd Altıparmak da yer alıyor. Av. Altıparmak gururlu ve mutlu olduklarını ifade ederek “Kurucu yönetim kurulu üyesi olarak hukuki sürecini takip edip katkı sunduğum 81 ilimizden, 10 ülkeden kurucuları ile teşekkül eden Türk İnternet Medya Birliği Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile kuruldu. Gururluyuz. Mutluyuz. Emeği geçen başta Başkanımız Süleyman Basa ve teşkilatlanma faaliyetlerini yürüten Nizamettin Bilici ve Cengiz Aksan olmak üzere tüm emek veren üyelerimize Bakanlık yetkililerine ve medya bürokrasisine teşekkür ederim. TİMBİR hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu