’Üniversite Gençliği ve Yerel Yönetimler’ söyleşisi düzenlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi Eyyübiye kampüsünde düzenlediği söyleşide deneyimlerini paylaştı.

‘Üniversite Gençliği ve Yerel Yönetimler’ konulu söyleşi kapsamında üniversite öğrencilerinin mesleki kariyerlerinde yerel yönetimlerinin rolü konuları anlatıldı.  Geleceğin teminatı olan gençliğin ilerlemesindeki yöntemleri anlatan Başkan Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman gençliğin yanında olacaklarını belirtti.

Ülkenin ve şehrin gelişimi açısından üniversiteye ve gençliğe çok iş düştüğünü belirten Başkan Beyazgül, "Üniversite kariyerini yaşayan öğrencimizin mezun olduktan sonraki hayatında ne bekliyor, nasıl bir ortam bekliyor ve bu nedenle üniversitelerimizle işbirliği içerisinde olmamız gerekiyor. Üniversitemizdeki tüm öğrencileri önemsiyoruz. Başarının sırrı ve formülü çalışmaktır” dedi.

Harran Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e katılımlarından dolayı teşekkür ederek,  Beyazgül’ün öğrencilerin gelişimi için deneyimlerinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Öte yandan düzenlenen söyleşiye katılan öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan kitap hediye edildi.

BİHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu