GÜNDEM

Urfa Akademik Odalar Birliği kuruldu

Şanlıurfa'da 20 akademik odanın bir araya gelmesiyle oluşturulan Urfa Akademik Odalar Birliği resmen kuruldu. Birliğin tanıtım toplantısında kişisel çıkar gözetmeksizin sorunlara çözüm odaklı katkı bulunulacağı belirtildi.

Şanlıurfa’da 20 akademik oda artık kentin sorunlarına karşı tek ses olacak.

Bu akşam Eczacılar Odası lokalinde Akademik Odalar Birliğinin basına tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Abdullah Melik “Hepimizin ortak paydası olan Urfa’da, oluşabilecek ve oluşmuş olan sorunların kamuoyu üzerinden dile getirilmesi, gerekirse hukuksal boyutu ile ele alınması anlamında bir birliktelik sağlanıp; Urfa’nın çıkarlarını, çocuklarımıza gelecekte yaşanabilir bir kent bırakmanın umuduyla toplandık” dedi.

SORUNLARA KARŞI TEK ÇATI ALTINDA TOPLANDILAR

 

Birliğin ilk dönem sözcülüğünü yapacak olan Diş Hekimleri Odası Başkanı Ekrem Kaya da birliğin tanıtımını yaptı. Son zamanlarda yaşanan sorunlara karşı bir çatı altında toplandıklarını belirten Başkan Kaya “Şehrimizde sağlıktan tarıma, şehircilikten ekonomiye ve bir çok konuda can alıcı sorunlar ile karşı karşıya bulunmaktayız. Gelinen noktada gereğinden fazla bilgi kirliliği, liyakat, hukuk, bilim ve mesleki öğretilerden uzak toplumsal eğilimlere şahit olmaktayız. Akademik odalar olarak, şehrimizin bu sorunlarına karşı Urfa Akademik Odalar Birliği çatısı altında toplanmış bulunmaktayız” dedi.

BAŞKAN KAYA BİRLİĞİN AMACINI ANLATTI

 

Başkan Kaya birliğin amacını da şu sözlerle açıkladı:

“Birliğin kuruluş amacı; dayanışma ve güç birliği ile daha kapsamlı çalışmalar yaparak ilimize faydalı hizmetler üretmek, ; şehrimizi dostluk ve kardeşlik anlayışı ile kaynaşmış bir kent kültürüne ulaştırmak, sağlıklı insan, sağlıklı toplum, sağlıklı kent ve sağlıklı çevre hedefiyle bütünleştirmek; toplumun sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmaktır.”

“ÇÖZÜM ODAKLI…”

Kişisel çıkar ve siyasi görüşlerden bağımsız çözüm odaklı çalışacaklarını söyleyen Başkan Kaya ; “Hiçbir kişisel çıkar ve siyasi görüş içerisinde olmadan kentin bütün dinamikleri ile irtibat halinde; yaşadığımız şehir ve ülkenin ortak değerleri ve sorunlarını dile getirip çözüm odaklı katkı sunacağız” diye konuştu.

Birlikte yer alan akademik odalar ise şöyle:

 1. Baro,
 2. Bilgisayar Mühendisleri Odası,
 3. Diş Hekimleri Odası,
 4. Eczacılar Odası,
 5. Elektrik Mühendisleri Odası,
 6. Gıda Mühendisleri Odası,
 7. Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası,
 8. İç Mimarlar Odası,
 9. İnşaat Mühendisleri Odası,
 10. Jeofizik Mühendisleri Odası,
 11. Jeoloji Mühendisleri Odası,
 12. Kimya Mühendisleri Odası,
 13. Maden Mühendisleri Odası,
 14. Makina Mühendisleri Odası,
 15. Mali Müşavirler Odası,
 16. Mimarlar Odası,
 17. Şehir Plancıları Odası,
 18. Tabipler Odası,
 19. Veteriner Hekimler Odası,
 20. Ziraat Mühendisleri Odası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu