GÜNDEM

Urfa Millet Bahçesi inşaatında fiyasko üstüne fiyasko

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesindeki Süleymaniye ve Devteşti Mahallelerinin kesiştiği 118 dönüm alanda yürütülen Millet Bahçesi içerisinde yer alan özellikle Millet Kıraathanesi inşaatındaki fiyaskolar kazara bir inşaat mühendisinin dikkatini çekmesiyle ortaya çıktı.

DERHAL DÜZELTİLMESİ GEREKİYOR! AKSİ TAKTİRDE MİLYON TL’YE VARAN BOŞA BİR MASRAF ÜZERİNE YENİ MASRAFLAR EKLENECEK

İzolasyon ve koruma betonu dökülmesi gereken temel zemin dolgu stabilesi bile yapılmadan temel demir donatı işlemi uygulanması dikkat çekiyor.  Bir an önce durumun düzeltilmesi gerektiği aksi takdirde zaten milyon TL’ye varan boşa bir masraf üzerine yeni masraflar ekleneceği bunun vebalinin daha ağır olacağı dile getirildi.

Şanlıurfalı İnşaat Mühendisi Mehmet Çiftçi tespit ettiği fiyaskolara dikkat çekerken niyetinin kimseyi karalamak yada kötülemek olmadığını hatırlattı.

MİLLET KIRAATHANESİ İNŞAATINDA İŞTE O ABSÜRT UYGULAMALAR

 Bu memlekettin bir ferdi olarak Urfalının vergisi ile yapılan bir projeyi ve hata silsilelerini düzeltebilme temennisi ile bu açıklamaları yaptığını dile getiren Mehmet Çiftçi şunları söyledi;
Bugün tesadüf üzere projeyi yerinde görme şansına vakıf oldum. Millet kıraathanesi temelinin demir donatı işlemi uygulanıyordu. Tuhaf ve bir o kadar, enteresan olan ise 1500 metrekare üzerine tek kat olarak yapılan kıraathanenin temeline her biri, 13 metre yüksekliğinde olmak üzere 176 adet Fore kazığı olarak tabir edilen yerin,  temelin subasman seviyesinden eksi koduna inen absürt bir uygulama ile karşılaştım. Tamamen boşuna bir uygulama. Zira hali hazırda civardaki, evler, okullar, camilerde böyle bir uygulama yok iken neden burada böyle bir uygulama? Madem konuldu Subasman seviyesine kadar çıksaydı bari. Kolon filiz uzunlukları. Bunlada bitmiyor tam bir fiyasko. İzolasyon ve koruma betonu dökülmesi gereken temel zemin dolgu stabilesi bile yapılmadan temel demir donatı işlemi uygulanması. Şehirde bir kez daha özelikle belediye yapı kontrol ya da TOKİ tarafından kontrol ediliyor ise bir an önce durumun düzeltilmesi gerektiğine inanıyorum. Aksi takdirde zaten milyon TL’ye varan boşa bir masraf üzerine yeni masraflar eklenir ki vebal’i ağır olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu