GÜNDEM

Urfa otogarında bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün ilan edilmesiyle Şanlıurfa Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşanmaya başlandı. Şanlıurfa’dan şehir dışına gitmek isteyen ve şehir dışından gelen vatandaşların, otobüs terminallerinde yoğunluğa neden oldu.

Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde, 9 günlük bayram tatili öncesinde yoğunluk yaşanıyor. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ile birlikte ailesini ve akrabalarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, otogara akın etmeye başladı. Şehir dışından da çok fazla ziyaretçinin geldiğini belirten firma yetkilileri, bayram öncesi arife gününde çok fazla yoğunluk yaşanacağını ve bu yoğunluktan dolayı bayram ziyareti yapmak isteyen vatandaşların bilet bulamayacağını ifade ederek; “Bilet alımını kalabalık günlere bırakmasınlar, sıkıntıya düşmeden gelip biletlerini ayırtsınlar. Yoğunluk bayramın 2’nci gününe kadar sürer diye tahmin ediyoruz” dedi.

“DIŞARIDAN GELEN OTOBÜSLER TIKLIM TIKLIM”

Bayram tatilinin başlayacak olması ile birlikte akrabalarını ziyaret etmek isteyen ve Şanlıurfa’ya gezme amaçlı gelen vatandaşlar, otobüslerin kente dolu dolu gelmesine neden oldu. Bazı vatandaşların bilet bulamadıkları için ek seferlerle gelmek zorunda kaldıkları görüldü. Şanlıurfa’dan da şehir dışına gitmek isteyenler ise otogara akın etti. Şehir dışından kente çok fazla ziyaretçinin geldiğini söyleyen firma yetkilileri şu ifadelere yer verdi; “Bayram tatili başladığından beri eşimize dostumuza yer ayırtamıyoruz. Gelişlerde talebimiz çok ama gidişlerde yolcu çok fazla değil maalesef araçlar neredeyse boş gidiyor. Şehir dışından gelenler için ilave seferler düzenliyorlar. Geç kalan varsa bilet alma konusunda ve yer ayırtmak için ancak bayramın 1 ve 2’nci gününde bilet bulabilirler.” diye ifade etti.

“BİLET FİYATLARINA ZAM GELDİ”

Yaşanan pandemi nedeniyle bilet fiyatlarında artış yaşandı. Şanlıurfa’dan şehir dışına şu an fazla yoğunluk olmadığı için firmalar, bilet fiyatlarını arttırdı. Durumdan şikâyetçi olan vatandaşlar ise bilet fiyatlarının yüksek olduğunu dile getirdi. Yaşanan bu fiyat artışı nedeniyle firma yetkilileri de dert yakınarak, “80-90 liralık bileti 150 lira yapıyorlar çok fazla zam var. Bilet fiyatları yüksek olduğu için şehir dışına fazla gidemiyorlar.” diye ifade etti.

“BİLETLERİNİZİ AYIRTIN”

Bayram tatilinin başlamasına az bir süre kalırken hem dışarıdan gelen hem de Şanlıurfa’dan şehir dışına gidenlerin yoğun olduklarını ve bayrama bir gün kala biletlerin tükeneceğine dikkat çeken otobüs firması yetkilileri, “Bayram için batı illerinden Şanlıurfa’ya gelenlerde yoğunluk var ama buradan gidişlerde fazla yoğunluk yok. Müşterilerimizden istediğimiz biletlerini daha önceden ayırtmaları. Kalabalık günlere bırakmasınlar bilet alımını sıkıntıya düşmeden gelip biletlerini ayırtsınlar. Şu an için gelişlerde sıkıntı var koltuklar hep dolu ama bayram sonrası da buradan şehir dışına yoğunluk yaşanır.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu