URFA YEREL HABERLER

Urfa turizm yılına hazırlanıyor! Vali ve Başkan sahada

Şanlıurfa, 2023 İslam ülkeleri başkenti olurken Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte kentte sürdürülen çalışmaları inceledi ve bilgiler aldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 yılı İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da Turizm alanında hazırlıklara başlanıldı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da bugün Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte kentte Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

İki isim kentin kalbi konumunda bulunan Kızılay Meydanında (Sarayönü) sürdürülen ‘’Kızılay Kent Meydanı’’ proje için çalışmaların yürütüldüğü alana gitti.2. Etapta kamulaştırılan alanlarda yıkım çalışmalarının hızla devam ettiği meydan projesinin bu yılsonunda tamamlanması hedeflendiği belirtildi.

Şanlıurfa’da tarihi konakların gün yüzüne çıkarılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan ve atıl durumdan kurtarılan Hacı Kamil Konağı’ndaki restorasyon çalışmaları da incelendi.

 

İki isim mimarlardan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve Hacı Kamil Konağı’nın çalışmaların sonunda eski görünümüne kavuşacağı ifade edildi.

 

Kentte sürdürülen çalışmaları 2023 Turizm yılına kadar tamamlayarak Şanlıurfa’ya gelecek olan misafirleri en iyi bir şekilde ağırlayacaklarını aktaran Başkan Beyazgül yaptıkları incelemelere dair paylaştığı mesajında “Şanlıurfa Valimiz Salih Ayhan ile birlikte Kızılay Meydanı ve Hacıkamil Konağı’nda devam eden çalışmaları inceledik. Esnafımız, hemşehrilerimiz, büyüklerimiz, çocuklarımız… Kime sorduysak hep aynı cevabı aldık. Bu projeler şehrimize çok yakışacak, nefes aldıracak inşallah” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu