URFA YEREL HABERLER

Urfa Valiliği’nde Balıklıgöl’deki sorunlar masaya yatırıldı

Şanlıurfa’nın sembolü olan Balıklıgöl Platosu’nda kangrenleşen sorunların çözüme kavuşturulması için Şanlıurfa Valiliği’nde yapılan toplantıda önemli kararlar alındı. Vali Ayhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda kangrenleşen sorunlara çözüm önerileri getirildi.

Şanlıurfa’ya gelen turistlerin en uğrak yeri olan Dergah-Balıklıgöl Kent Platosunda yaşanan birçok sorunun giderilmesi için Şanlıurfa Valiliği harekete geçti.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, kentin en önemli sembollerinden olan Dergah-Balıklıgöl Kent Platosunda yaşanan sorunlar masaya yatırıldı.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ulucan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un yanı sıra Çevre Koruma Vakfı Müdürü Siracettin İlhan’ın da aralarında bulunduğu yetkililer katıldı.

Dergah-Balıklıgöl Kent Platosunun turistlere daha sağlıklı hizmet verebilmesi adına yapılan toplantıda alanda kangrenleşen sorunlara çözüm önerileri ele alındı.

Şanlıurfa Valiliği’nden toplantıya ilişkin yapılan paylaşımda, “Bugün gerçekleştirdiğimiz ŞURÇEV Alan Yönetimi Toplantısı, Balıklıgöl’ün dokusuna uygun muhafaza edilmesi ve özgün projelerle içeriğinin zenginleştirilmesi adına verimli bir toplantı oldu. Kültürün beşiği şehrimiz için her daim el ele vererek güzel projeleri hayata geçireceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Toplantıda Balıklıgöl’ün alan yönetimiyle ilgili şu kararların alındığı öğrenildi:

“Yerleşkede işgallere göz yumulmayacak. Temizlik, peyzaj ve çevre düzenlemesine dikkat edilecek. Gerekli her konuda valilik ve tüm belediyeler destek verecek. Mekanlardaki baca ve ses olayları muhakkak denetlenecek. Piazza alışveriş merkezi ile Haşimiye Meydanı arasında ücretsiz ring seferleri düzenlenerek trafik bir nebze olsun rahatlatılacak. Tüm kurumlar olarak bir bütün halinde davranılıp ortak akılla hareket edilecek. Tur otobüsleri için bekleme olmadan indirme bindirme yerleri yapılacak”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu