SAĞLIK

Urfa’da 3 ay önce göreve başlayan doktor şiddete uğradı

Şanlıurfa’nın tek çocuk hematolojisi ve onkolojisi hastalıkları uzmanının hasta yakını tarafından sözlü saldırıya uğradığı iddia edildi.

Urfa’da 3 ay önce göreve başlayan doktor şiddete uğradı; Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Ece’nin bir hasta yakını tarafından tehdit edildiği ve sözlü saldırıya uğradığı öne sürüldü.

İddiayı, Sağlık Ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şanlıurfa Şubesi Başkanı Abdulkadir Yabir duyurdu.

Bizim Haber Ajansı’na (BİHA) açıklamalarda bulunan Yabir, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaklaşık 3 ay önce göreve başlayan Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Hastalıkları Uzmanı Dr. Dilek Ece’nin aynı hasta yakını tarafından dördüncü kez tehdit ve sözlü saldırıya maruz kaldığını söyledi. Yabir, “Doktorumuz defalarca tehdit edilmiş hasta yakını tarafından. Sürekli tehdit edilmesine rağmen şikayetçi olmayan doktor yine tehdit edilince ‘beyaz kod’ vererek şikayetçi oldu. 10 gün rapor alan doktor maalesef istifa etmeyi düşünüyor. Doktorumuz, ‘ölüm, kaçırılma, vurulma’ gibi tehditler almış, ‘seni dağa kaldırırız öldürürüz vururuz’ demişler. Hasta yakını fiziki şiddete yönelirken hastane görevlileri olaya müdahale etti. Şahsına ve ailesine küfür ve tehditler savuran hasta yakınından şikayetçi oldu” dedi.

Yabir, olayın doktorlara yönelik son şiddet vakası olması temennisinde bulunarak, “Urfa’nın tek hematoloji uzmanı gidecek ve zarar bize olacak. Bir an önce yetkililerin bu konuda önlem alması lazım” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu