URFA YEREL HABERLER

Urfa’da AK Partili başkandan ‘taş ocağı’ tepkisi!

Bozova kırsalında kurulmak istenen taş ocağına karşı çıkan AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci, işlemin durdurulması gerektiğini söyleyerek Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e seslendi.

Şanlıurfa’nın Bozova İlçesi’nde fıstık ve zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgeye taş ocağı kurulmasına tepkiler sürerken, bu tepkilere bir yenisi daha eklendi.

İlçeye bağlı Kesmetaş Mahallesinde kurulması planlanan kalker ocağı için bölge sakinleri bir araya gelerek tarım alanların zarar göreceğini belirtip karardan vazgeçilmesini istedi.

AK Parti Bozova İlçe Başkanı Süleyman Deveci de bölge halkına destek veren bir açıklama yaptı. Taş ocağı kurulmasına karşı olduğunu kesin bir dille ifade eden Başkan Deveci, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve ilgili yetkililere şu sözlerle seslendi:

BAŞKAN DEVECİ TAŞ OCAĞININ ZARARLARINI SIRALADI

“Fıstık ve zeytin bahçelerinin ortasında; köyün merasında, yerleşim alanına 200 m. mesafede taş ocağı, kabul edilir bir durum değil. Taş ocaklarının Urfa fıstığının döllenmesine çok önemli zarar verdiği bilim insanları tarafından yıllardır söylenmekte. Köye 200 m mesafede dinamitlerin patlaması can güvenliğine büyük bir tahdit olmasının yanında gürültü kirliliğine de sebep olacağı aşikardır. Hayvancılığın çok önem kazandığı bu küresel Gıda Krizi döneminde bahsi edilen alana sıfır mesafede hayvan çiftliğinin olduğu herkesçe bilinmektedir.

“TAŞ OCAĞINDAN VAZGEÇİLMELİ”

Tüm çevre köy muhtarları ve vatandaşın karşı çıktığı bu taş ocağından vazgeçilmesi gerektiğini bilen bir kardeşiniz olarak bu işlemin durdurulması gerektiğini ifade etmek isterim.

“VALİNİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUZ”

Tarım ve özellikle hayvancılığın da yapılabileceği alanlar bırakmak lazım. Sayın Valimiz Abdullah Erin beyin sağduyusuna hep güvendik, güveniyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu