GÜNDEM

Urfa’da depremde hasar gören aracını ilana koydu

Depremlerde evlerini ve eşyalarını kaybeden vatandaşlar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hasarlı otomobillerini satışa çıkarıyor. Şanlıurfa’da bir depremzede hurdaya dönen aracı için ikinci el ilan sitesinde 350 bin lira istiyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki “asrın felaketinde” hayatını kaybeden 43 binden fazla vatandaş tüm ülkeyi yasa boğarken, deprem bölgesinde felaketten sağ kurtulan vatandaşlar da çadırlarda, konteynerlarda veya araçlarda barınmaya çalışıyor.

Depremzedeler ihtiyaç ve sıkıntılarının çözüme kavuşmasını beklerken, deprem bölgesinde bazı vatandaşlar, deprem hasarlı otomobillerini satışa çıkarmaya başladı. İkinci el ilan sitesinde “Deprem hasarlı” başlıklarıyla birçok ilan verilmiş durumdaa.

Şanlıurfa’da da bir vatandaş, depremde hasar gören otomobilini ilana koydu. Vatandaş, depremde kaportası hasar gören aracı için 350 bin lira istiyor.

Satış sitelerinde bazı ilanların ise hasarsız ikinci el araçların ‘depremzededen’ ya da ‘deprem bölgesinden’ başlıklarıyla satışa çıkarıldığı görülüyorr.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu