3. SAYFAASAYİŞ

Urfa’da göstericiler polise direndi! Gözaltılar var

HDP Şanlıurfa İl Teşkilatı, cezaevlerinde hak ihlalleri olduğu gerekçesiyle durumu protesto etmek için Topçu Meydanı'nda basın açılaması yaptı. Türkçe ve Kürtçe yazılı pankartların açıldığı basın açıklaması sonrası bir grup yürüyüş yapmak istedi. Emniyet ekipleri yürüyüşe izin vermedi. Göstericiler polise direnince arbede yaşandı. Birçok kişi gözaltına alındı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa İl Teşkilatı, cezaevlerinde hak ihlalleri olduğu gerekçesiyle durumu protesto etmek için Topçu Meydanı’nda basın açılaması yaptı.

Basın açıklamasına partinin Şanlıurfa milletvekilleri Ayşe Sürücü,  Nusret Maçin, partinin il eş başkanları, çok sayıda partili katıldı.

Basın açıklamasında Türkçe ve Kürtçe pankartlar açıldı. Kürtçe açılan bir pankart nedeniyle polis ile grup arasında bir süre tartışma yaşandı. Yapılan basın açıklaması sonrası grup alkışlarla dağılırken bazıları da yürüyüş yapmak istedi.

Aralarında çevik kuvvet polislerinin de bulunduğu emniyet ekipleri alanda önlem alırken, yürüyüşü izin verilmedi. Göstericiler polise direnince arbede yaşandı. Polisin gruba dağıtmak için müdahalesinde birçok kişi gözaltına alındı.

Basın açıklamasına gelenler ardından dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu