3. SAYFAASAYİŞ

Urfa’da hastanede silahlı kavgaya karışanlar adliyeye sevk edildi

Şanlıurfa'da, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi önünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada aralarında polis ve gazetecinin de bulunduğu 4 kişinin yaralanması olayına karışan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Şanlıurfa’da, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi önünde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada birer polis ve gazetecinin yanı sıra 2 sivilin yaralanması olayına karışan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önünde meydana geldi.

İddiaya göre, aralarında daha önceden husumet bulunan iki aile fertleri hastanede karşılaştı. Taraflar arasında çıkan tartışma büyürken, taraflar yanlarında bulunan tabancalarla birbirlerine ateş etti. Ortalık savaş alanına dönerken hastaneye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Olayda yaralanan iki sivil acil servise alınırken, kavgayı duyup hastaneye gelen aile yakınları ikinci kez kavga etti. Aileler, silah, taş, sopa ve bıçaklarla birbirlerine saldırdı. Yaşanan kavgada polis memuru 49 yaşındaki İsmail Kapucu ile Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Ömer Şulul atılan taşlarla yaralandı. Polisin havaya ateş açarak sonlandırdığı kavgada 15 kişi gözaltına alındı.

POLİSİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Kavgada yaralanan polis memuru İsmail Kapucu’nun Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ifadeleri alınmak üzere götürülen 15 şüphelinin 8’i daha sonra bırakılırken, 7 kişi ise bu sabah sağlık kontrolünden geçirildi. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınan sağlık raporu sonrası olaya karışan 7 kişi adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu