GÜNDEM

Urfa’da havayolu ulaşımında yine aynı sorun

Urfa'da havayolu ulaşımında yine aynı sorun

Şanlıurfa’da yıllardır çözüm bekleyen uçak seferleri sorunu geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla çözüldü zannedilirken, uçak seferlerinin yine iptal edildiği öğrenildi. 

Turizm ve tarım kenti Şanlıurfa’da ulaşım hala bir sorun olmaya devam ediyor.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı Nisan Ayı’nda düzenlenen İl Başkanları Toplantısında kentin havayolu ulaşımındaki sorunlarını bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Ankara’ya gidiş dönüşlerde komşu kentlere gitmek zorunda kaldıklarını dile getiren Başkan Kırıkçı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan anında toplantıda bulunan yetkililere sorunun çözülmesi için talimat verdi ve “Ne Gaziantep’e ne Diyarbakır’a Şanlıurfa halkı gönderilmesin” dedi. Talimatın ardından uçak seferlerinin sayısında düzenlemeye gidildi ancak bu da uzun sürmedi. Gelinen son aşamada Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda Ankara seferi yapan Anadolu Jet’in uçak seferlerindeki sayıyı düşürdüğü ve bazı günlerdeki seferleri de iptal ettiği öğrenildi.

Ulaşımda anında çözüm talimatına karşılık jet hızıyla gelen mağduriyet Şanlıurfalıları öfkelendirdi. Kent artık ulaşımda sorunlara kalıcı çözüm bekliyor.