Urfa'da İngiltere varyantı tespit edildi

Urfa’da İngiltere varyantı tespit edildi

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilde 180 bin İngiltere varyantının tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’nın son tablosunda düşük riskli iller arasından (mavi) orta riskli iller arasına geçen (sarı) Şanlıurfa’da İngiltere varyantının da tespit edildiği belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklamada bulundu.  Koca, yaptığı açıklamada, “81 ilde 180 bin 448 örnekte İngiltere, 11 ilde 169 örnekte Güney Afrika, 2 ilde 4 örnekte Brezilya, 1 ilde 2 örnekte California- New York varyantı tespit edildi. Tablonun bütünü, İngiltere varyantının ülkemizdeki vakaların yüzde 75’ini oluşturduğunu ve klasik tip koronavirüsün yerini aldığını göstermektedir. Hedefimiz en geç Haziran sonuna kadar nüfusun büyük çoğunluğunu aşılamaktır. Bu hedefe ulaşmak için gereken gayreti ve kararlılığı kesinlikle göstereceğiz” dedi.

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Urfa'da tam teşekkürlü hastane açıldı

Urfa’da tam teşekkürlü hastane açıldı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hastanesinin açılışı Eyyübiye Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Açılışa, Şanlıurfa Vali Vekili ve Haliliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir