GÜNDEM

Urfa’da mısır tarlasında kaçak trafolar tespit edildi

Şanlıurfa’da teknolojik araçlarla yürüttüğü kaçak elektrik tüketimiyle mücadele çalışmaları kapsamında Haliliye kırsalında 6 kaçak trafoya el koymaya giden DEDAŞ ekipleri, trafo sahiplerinin saldırısına uğradı. Ekiplerin çalışmasında bölgede traktör römorklarına ve mısır tarlalarına gizlenmiş 13 kaçak trafo daha tespit edildi.

Mısır değil kaçak trafo tarlası

Şanlıurfa’da teknolojik araçlarla yürüttüğü kaçak elektrik tüketimiyle mücadele çalışmaları kapsamında Haliliye kırsalında 6 kaçak trafoya el koymaya giden DEDAŞ ekipleri, trafo sahiplerinin saldırısına uğradı. Ekiplerin çalışmasında bölgede traktör römorklarına ve mısır tarlalarına gizlenmiş 13 kaçak trafo daha tespit edildii.

Şanlıurfa’da elektrik dağıtım şirketi Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), Haliliye ilçesine bağlı kırsal İncirağacı ve Güvenli mahallelerinde 13 milyon lirayı aşan ödenmeyen elektrik borcu nedeniyle el konulmasına karar verilen kaçak trafoları teslim almak üzere bölgeye gitti.

Çıkan haciz kararını yerine getirmek için bölgeye giden ekipler, elektrik borcunu ödemeyen tarımsal sulama aboneleri tarafından taşlı saldırıya uğradıı.

Saldırıyı engelleyen jandarma 7 saldırganı gözaltına alırken, aynı bölgede drone ile yapılan kontrolde 13 kaçak trafo daha tespit edildii.

Traktör römorklarına ve mısır tarlalarına gizlenen kaçak trafolar, drone kamerasına takıldıı.

El konulan kaçak trafoların toplam 880 kVA gücünde olduğu saptandıı.

Bu güç ile yaklaşık 3 bin nüfuslu bir ilçeyi aydınlatmanın mümkün olduğu belirtildii.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu