GÜNDEM

Urfa’da okumuştu… Akelma genel müdürü oldu

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Doç. Dr. Zülfikar Akelma, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak atandı. Akelma, ortaokul ve liseyi Şanlıurfa'da okumuştu.

Ankara’da Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nde Şanlıurfa’yı da ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Zülfikar Akelma, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü olarak atandı. Akelma, ortaokul ve lise eğitimini Şanlıurfa’da almıştı.

Müdür Akelma yaptığı paylaşımda “Değerli çalışma arkadaşlarım, öncelikle, Başkentimiz Ankara’nın sağlığı için sizlerle beraber çalışmaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim. Sorumluluk alanımızdaki işlerimizi en iyi şekilde yapmak, yüklendiğimiz her görevde esas olandır. Şahsıma verilen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için sizlerle birlikte, Ankara’mızın sağlık altyapısına önemli katkılar sağladık. Görevim süresince beraber çalıştığım Müdürlüğümüzdeki çalışma arkadaşlarım başta olmak üzere, birlikte emek verdiğimiz hastanelerimiz, ilçe sağlık müdürlüklerimiz, ağız ve diş sağlığı merkezlerimiz, aile sağlığı merkezlerimiz ile acil sağlık hizmeti ekiplerimizde görev alan tüm arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyorum. Hepinize sağlık, huzur ve başarı dolu günler diliyorum” sözleriyle İl Sağlık Müdürlüğü görevine veda etti.

ZÜLFİKAR AKELMA KİMDİR?

Zülfikar Akelma, 1978 yılında Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Siverek Şair İbrahim Rafet İlkokulu, ortaokulu Siverek İmam Hatip Ortaokulu, liseyi ise Şanlıurfa İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Akelma, 2003 yılında mezun oldu.

 

Akelma, Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptı. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Akelma, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu