GÜNDEM

Urfa’da Orman Haftası’nda fidan dikimi yapıldı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü’nde Harran Üniversitesi Yeşilkuşak Ağaçlandırma Sahasında öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirildi.

21 Mart Dünya Ormancılık Günü, Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Harran Üniversitesi Yeşilkuşak Ağaçlandırma Sahasında öğrencilerle kutlandı.

Yeşilkuşak Ağaçlandırma Sahasında yapılan etkinliğe ; Şanlıurfa Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürü Hacı Ahmet Çiçek, ; Kahramanmaraş Öz Orman İş Sendikası Şube Başkanı Latif Çoban, ; Orman İşletme Müdürü Kevser Dayioğlu ve Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü kurum çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Orman Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, etkinlikte şunları söyledi:

“Dünya ormanları üzerinde giderek artan ; tahribatı gören ve bu gidişin durdurulması gerektiğine inanan Avrupa Tarım Federasyonu (CEA), kuzey yarım kürede ilkbaharın, ; güney yarım kürede de sonbaharın başlangıç günü olarak kabul edilen ; 21 Mart tarihini Dünya Ormancılık Günü olarak kabul etmiş ve Gıda Tarım Organizasyonu (FAO) kanalı ile bütün dünya ülkelerinde ; 21 Mart’ın Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanmasını tavsiye etmiştir. Ülkemiz bu tavsiyeye uyarak 1975 yılından beri 21 Mart tarihini Dünya Ormancılık Günü, ; içinde olduğu haftayı da Orman Haftası olarak kutlamaktadır. Bu yıl da, Orman Haftası boyunca, ; Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü olarak başta fidan dikimini özendirmek, ; doğa ya ve çevreye duyarlı genç nesiller yetiştirmek hedefindeyiz”

Etkinlikte daha sonra Harran Üniversitesi Yeşilkuşak ; Ağaçlandırma Sahasında öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu