GÜNDEM

Urfa’da polisi şehit eden teröristlere yer temin eden terörist öldürüldü

Şanlıurfa'da bir polisin şehit olduğu, 2 polisin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili olarak ,teröristlere yer temin ettiği belirlenen firari N.Ç’nin 'Pençe-Kılıç' hava harekatında etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Dergili Mahallesinde, 18 Mayıs 2019’da, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon sırasında çıkan çatışmada komiser yardımcısı Şükrü Can Kayadibi şehit oldu, polis memurları Mahmut Aykal ile Ramazan Kaya da yaralandıı.

Çatışmada ayrıca 2 terörist, etkisiz hale getirildii. Çatışmanın ardından gözaltına alınan 8 kişi de tutuklandıı. Şükrü Can Kayadibi’nin şehit edilmesine ilişkin teröristlere yardım ettiği ve yer temin ettiği tespit edilerek aranan N.Ç’nin, Suriye’nin Ayn el-Arab kentinde saklandığı belirlenmiştii.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce (TSK) Irak ve Suriye’nin kuzeyine yönelik düzenlenen ‘Pençe-Kılıç’ hava harekatında, Çiftçi’nin de etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı. Ç’nin, Ayn el-Arab kentinde F-16 savaş uçaklarıyla imha edilen askeri karargahta etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu