URFA YEREL HABERLER

Urfa’da Ramazan pidesi 4 liradan satılacak

Şanlıurfa’da Ramazan pidesi fiyatları belli oldu. Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, bu yıl kentte Ramazan pidesinin 4 liraya satılacağını açıkladı.

İslam dini için yılın en önemli ayı olan ve 30 gün boyunca oruç tutulan Ramazan ayı perşembe günü tutulacak ilk oruç ile birlikte başlıyor. Ramazan pidesi de iftar ya da sahur sofralarında mutlaka yer alan vazgeçilmez lezzetlerden birisi. Ramazan pidesinin Şanlıurfa’da ne kadara satılacağı da belli oldu.

Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, deprem ve sel felaketinin yaşandığı kentte bu yıl Ramazan pidesinin fiyatının normal ekmek fiyatı ile aynı olacağını söyledi. Karaatlı, Ramazan pidesinin 4 liradan satılacağı bilgisini verdi.

KARAATLI: FIRINLARIMIZ SAHUR VE İFTAR ZAMANI ÇALIŞACAKLAR

Ramazan ayında fırınların sahur ve iftar zamanı çalışacaklarını belirten Karaatlı, ‘Snsanlar sahura kalktıkları zaman sıcak sıcak alsınlar, ihtiyaçları karşılansın diye sahur vakti açık olacak. Pide fırınlarımız gündüz çalışmaz. Ama somun fırınlarımız 7/24 çalışacak oruç tutamayan vatandaşlarımız için. Ramazan pidesinin fiyatı aynı 4 TL olacak. Bu yıl farklı bir fiyat belirleyemeyeceğiz. Çünkü yeteri kadar hem esnafımız hem bizler yorgunuz”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu