URFA YEREL HABERLER

Urfa’da taksi sürücüsünden örnek davranış

Şanlıurfa’da taksiye binen İngiliz turist, içinde para ve kredi kartları olan çantasını araçta unuttu. Ticari taksi sürücüsü duyarlılık göstererek çantayı karakola teslim etti. Bununla da yetinmeyen taksi sürücüsü, konuk evlerini bir bir araştırarak İngiliz turisti bulup karakolda çantasının teslim edilmesini sağladı.

Şanlıurfa’da ticari taksi şoförlüğü yapan İbrahim’in aracına İngiliz turist bindi. Gideceği yere ulaşan turist içinde para ve kredi kartları bulunan çantayı unutarak ticari taksiden ayrıldı. İbrahim, başka bir müşteriye gittiği sırada arka koltukta çanta olduğunu gördü. Çantanın içine bakan taksi sürücüsü, çantanın bir önceki müşterisi İngiliz turiste ait olduğunu anladı. Turiste ulaşamayan İbrahim, içerisinde para ve kredi kartları bulunan çantayı polis merkezine götürerek teslim etti.

Duyarlı taksici bununla da yetinmeyip kentteki konuk evlerini tek tek arayarak İngiliz turisti araştırdı. Şahsa ulaşan İbrahim, daha sonra karakolda İngiliz turistle bir araya geldi ve çantasının sahibine teslim edilmesini sağladı.

Ticari taksi sürücüsü İbrahim’in insanlık ölmemiş dedirten hareketi takdir topladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu