GÜNDEM

Urfa’daki basın dernekleri bu yıl da destek alacak

Basın İlan Kurumu Türkiye genelinde basın derneklerine yardımda bulunacak.

Basın İlan Kurumu, her yıl olduğu gibi bu yıl da basın derneklerine yardımda bulunulacağını duyurdu.

Duyuruda basın derneklerine yapılacak yardımlardan faydalanmak için basın dernekleri tarafından başvuru yapılması gerektiği ve başvuru koşulları açıklandı.

İşte duyurunun detayları:

“Basın İlan Kurumu Teşkiline Dair 195 sayılı Kanunun 8’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (4) numaralı bendi ile Basın İlan Kurumu Yönetmeliğinin ; 102 ve 107’nci madde hükümleri dairesinde basın derneklerine yapılacak yardımlardan faydalanmak için basın dernekleri tarafından ; örneği EK-1’de verilen dilekçe ile 1 Nisan 2022 tarihine kadar Şube Müdürlüklerimize başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru dilekçesinin ekinde yer alması zorunlu olan belgeler ve bu belgelere ilişkin açıklamalar aşağıdadır:

Üye Listesi;  yardım talep eden gazeteci derneğinin ; 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle bulunduğu ilde ikamet eden basın kartı sahibi ve basın kartı almak için bekleme süresine tabi tutulmuş üyelerinin adı soyadı, ; T.C. kimlik numarası, basın kartı numarası ve ikamet bilgilerini içermelidir.

Üye Listesi; üye kayıt defteri ile mutabakatı sağlanmak suretiyle yardım talep eden gazeteci derneğinin bulunduğu yerdeki İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü veya ilgili Basın İlan Kurumu Şube Müdürlükleri tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü veya ilgili Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğüne onaylatılan Üye Listesi; listede isimleri bulunan şahısların 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle basın kartı sahibi ve basın kartı almak için bekleme süresine tabi tutulmuş üyeler olduklarını tevsik ettirmek maksadıyla bu defa yardım talep eden gazeteci derneğinin bulunduğu yerden sorumlu olan T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İl Müdürlüğüne onaylatılmış olmalıdır.

Derneğin; imza sirküleri fotokopisi veya derneği temsile yetkili yöneticilerinin belirlenmesine ilişkin yönetim kurulu kararının fotokopisi verilmelidir.

Dernek adına açılmış banka hesabına ilişkin IBAN bilgileri bulunmalıdır. Basın İlan Kurumu Şube Müdürlükleri EK-2’de verilen liste mucibi bulundukları iller ile kendilerine bağlı illerdeki ; gazeteci derneklerinin yardım başvurularını kabul edecektir.

Başvuru sahiplerinin yardıma hak kazanıp kazanmadıklarının tespiti sürecinde, ; Basın İlan Kurumu lüzumu görülen hallerde gazeteci derneklerinden ek bilgi ve belge talep edebilecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu